"ywa flaga"
"ywa flaga"0 listopada zorganizowalimy happening. Stworzylimy z uczniw naszej szkoy "yw flag". Przemaszerowalimy ulic Kociuszki , wsplnie - "biali" i "czerwoni". Na skrzyowaniu z ulic Dworcow rozdzielilimy si, chcc w ten sposb pokaza rozdarcie naszej ojczyzny podczas zaborw. Ale poczylimy si - tak jak zczone zostay ziemie polskie w 1918 roku. Ju „jedni” - na Placu Ostrowskich przy fontannie, zapalilimy znicze. Przemaszerowalimy pod pomnik przy CMENTARZU HONOROWYM. Z biaych i czerwonych zniczy uoylimy "V" jako symbol zwycistwa. Wsplnie odpiewana "Rota" pozwolia nam powtrzy sowa:
„Nie rzucim ziemi, skd nasz rd. Nie damy pogrze mowy”…” - budzce w nas poczucie patriotyzmu i dumy z biao-czerwonej flagi Polski. Przypomina nam tych, ktrzy walczyli o wolno, a w nas samych rozbudza PATRIOTYZM.
Uczniowie Zespou Szk im. Jana Pawa II w Czersku
Narodowe wito Niepodlegoci
Narodowe wito NiepodlegociW przeddzie Narodowego wita Niepodlegoci odby si uroczysty apel. Jutro na cmentarz honorowy uda si delegacja zoona z nauczycieli i uczniw aby odda hod tym ktrzy zginli za nasz wolno i polsko. Poniej przedstawiam kilka zdj oraz genez tego wita.
Narodowe wito Niepodlegoci jest obchodzone co roku 11 listopada, na pamitk odzyskania przez Polsk niepodlegoci w 1918 roku po 123 latach rozbiorw dokonanych przez Austri, Prusy i Rosj. wito pastwowe ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrcone w 1989 r. Jest to dzie wolny od pracy.
H A L L O W E E N z jzykiem angielskim
H A L L O W E E N z jzykiem angielskimNa pewno kady z Was zna haso: „cukierek albo psikus”… Tak! To wanie 31 padziernika kadego roku w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Wielkiej Brytanii i coraz czciej w wielu innych krajach dzieci odwiedzaj domy swoich ssiadw, znajomych oraz bliskich im osb i witaj ich wanie tym hasem. Przewanie dzieci otrzymuj cukierki i przerne akocie. Zdarza si rwnie, e musz obej si smakiem. A co moe spotka osob, ktra nie poczstuje dzieci smakoykiem? Oj… pomysy bywaj rne. Dajmy porwa si fantazji! Pamitajmy jednak, e podczas obchodzenia dnia Halloween liczy si nie tylko pomysowo, ale rwnie poczucie humoru, a przede wszystkim wyczucie oraz delikatno w wykonywaniu owych ‘psikusw’.
GMINNE ROZGRYWKI W TENISIE STOOWYM
Sport5 listopada w Rytlu reprezentanci naszej szkoy wzili udzia w gminnych rozgrywkach w tenisie stoowym.
LIGA ORTOGRAFICZNA
Uwaga !

Wszystkich chtnych, ktrzy chc sprawdzi swoje umiejtnoci ortograficzne, zapraszamy do udziau w Szkolnej Lidze Ortograficznej.
I etap odbdzie si 9 listopada 2010 roku (wtorek) o godzinie 8.00.
Zbirka przed sal numer 1.
Organizatorzy:
Wiesawa Baszanowska
Joanna Zieliska

Gimnazjalici "Trzymaj form"
Gimnazjalici "Trzymaj form"8 listopada obchodzilimy Europejski Dzie Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzie ten wczylimy do zada kolejnej edycji programu "Trzymaj Form".Zdrowe odywianie wcale nie musi by drogie. Udowodnili to uczniowie klas I-z grupy techniczno-ywieniowej, ktrzy pod opiek Pani Danuty Rostankowskiej-Bk przygotowali dla wszystkich gimnazjalistw smaczne kanapki i owocowo-warzywne przekski.
GMINNE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEAJOWE
Sport11 padziernika odbyy si Gminne Indywidualne Biegi Przeajowe.
W biegach brali udzia zawodnicy oraz zawodniczki ze Szkoy Podstawowej Sportowej oraz Gimnazjum.

GMINNE SZTAFETOWE BIEGI PRZEAJOWE
GMINNE SZTAFETOWE BIEGI PRZEAJOWE1 padziernika,w lasku miejskim odbyy si Gminne Sztafetowe Biegi Przeajowe.
IX OGLNOPOLSKI MEMORIA IM.R. BRUSKIEGO
IX OGLNOPOLSKI MEMORIA IM.R. BRUSKIEGOWe wrzeniu odby si IX Oglnopolski Turniej Piki Rcznej.W tegorocznej edycji,udzia wzio 16 druyn rocznika 98.
Zadania na II etap Ligi Mat-Fiz
Liga Matematyczno-FizycznaPublikujemy zadania na kolejny etap Ligi Matematyczno-Fizycznej, ktry odbdzie sie w grudniu.

Zadania na II etap kl. I

Zadania na II etap kl. II

Zadania na II etap kl. III
Pierwszy sukces naszych informatykw!
Pierwszy sukces naszych informatykw!Druyna w skadzie: Micha Malinowski, Julian Prolejko, Filip Nowak oraz Krystian Gral z kl. II c zakwalifikowaa si na tygodniowy obz informatycznym Gdyskiego Stowarzyszenia Talent dla najlepszych czterech druyn uczestniczcych w Pomorkiej Lidze Przyrodniczej.
H A L L O W E E N
H A L L O W E E N Zamieszczam kilka fotek z pitku kiedy to uczniowie oraz nauczyciele poprzebierali si w dniu HALLOWEEN.
Szkolny etap konkursu matematycznego
Dnia 5 listopada (pitek)o godz. 14.00 odbdzie si szkolny etap konkursu z matematyki, ktry wyoni reprezentantw do etapu rejonowego.

Wyniki I etapu Ligi Matematyczno- Fizycznej
Liga Matematyczno-FizycznaPodajemy wyniki I etapu Ligi Matemtyczno-Fizyczej.
Szkolny etap konkursu inforamatycznego
InformatykaDnia 28 padziernika (czwartek) o godz. 14.00 odbdzie si szkolny etap konkursu z informatyki, ktry wyoni reprezentantw na etap rejonowy.
Zapisywa si mona u twojego nauczyciela informatyki lub u p. M. Grady i u p.M. Rydzkowskiego do dnia 19 padziernika. Konkurs skada si bdzie z dwch czci pisemnej i praktycznej.
Poniej publikuj zakres materiau na etap szkolny.