Gimnazjalici z Czerska wywalczyli II miejsce w powiecie !
Gimnazjalici z Czerska  wywalczyli II miejsce w powiecie !Dnia 26 marca w Gimnazjum im. Jana Pawa II w Chojnicach odbya si XI ju edycja Powiatowego Konkursu „Czar Par Matematyczno – Przyrodniczy” dla klas II gimnazjum. W tym roku do turnieju przystpio 14 druyn z Gimnazjum nr 1, nr 2 i nr 7 z Chojnic, Gimnazjum Katolickiego, Gimnazjum z Brus, Sawcina no i Czerska. Uczestnicy musieli wykaza si niecodzienn wiedz z zakresu matematyki, geografii, chemii, biologii, fizyki i informatyki.

Konkurs witeczny na najadniejsz palm lub pisank
Konkurs witeczny na najadniejsz palm lub pisankW rod 1 kwietnia 2015r. podsumowano konkurs witeczny na najadniejsz palm lub pisank organizowany przez wietlic szkoln. Poniej przedstawiamy wyniki tego konkursu:
III etap Ligi Matematyczno-Fizycznej
Liga Matematyczno-FizycznaDnia 9 kwietnia w czwartek zapraszamy na III etap Ligi Matematyczno-Fizycznej do sal na II pitrze.
IV miejsce na Mistrzostwach Europy w Yoyo
IV miejsce na Mistrzostwach Europy w YoyoJakub Plder ucze z klasy II c zdoby IV miejsce na Mistrzostwach Europy w Yoyo, ktre odbyy si e w Krakowie 5,6,7 Marca 2015.
OGOSZENIE
UWAGA!
Kolejny etap Ligi Ortograficznej odbdzie si dopiero
8 kwietnia 2015r. ( w rod).
Zbirka o godz. 8.00 przed pokojem nauczycielskim.
Za zmian terminu przepraszamy.

Organizatorzy: W. Baszanowska J. Zieliska
HIGIENA CODZIENNA WRD CZERSKICH NASTOLATKW
HIGIENA CODZIENNA WRD CZERSKICH NASTOLATKWW zwizku z udziaem naszych gimnazjalistw w konkursie dotyczcym codziennej higieny i zasad zdrowego odywiania zachcamy do obejrzenia filmiku i zagosowania na nasz szko.
Flash mob na temat "HIGIENA CODZIENNA WRD NASTOLATKW" zosta stworzony przez klas IIIg. Gimnazjalici zorganizowali happening na ulicach Czerska, ktrego streszczeniem jest ten krtki film.

Filmy konkursowe znajduj si na poniszej stronie:
Aby szybko poszuka nasz film naley wej na powysz stron, nacisn klawisze Ctrl+f i wpisa Czersk.

Dzikujemy za Twj gos :-)

WYNIKI
III etap Ligi Ortograficznej ju za nami!
UWAGA!

W przyszym tygodniu- w rod 1 kwietnia-odbdzie si kolejny. Zbirka jak zwykle przed pokojem nauczycielskim o godz. 10. 45.

EKO laczki
Drodzy Koledzy, Koleanki!
Zwracamy si do Was z prob o zagosowanie na nasz Flash Mob pod nazw HappyHigiena "EKO - laczki".

Jak to zrobi?
Ot naley:
1. Wej na link www.rossnet.pl/1000wakacji/galeria
2.W prawym grnym rogu pojawi si czerwone okienko z napisem "Docz do nas"- klikn.
3. Zarejestrowa si.
4. Wej na swoj poczt i aktywowa konto.
5. Wrci do strony ROSSMANN i zagosowa.

Kady Wasz gos jest dla nas wany!
Bardzo dzikujemy !
Grupa EKO - laczki

OBZ JZYKOWY EUROWEEK
UWAGA GIMNAZJALICI - mamy jeszcze wolne miejsca!!!

Zapraszam do udziau w siedmiodniowym obozie jzykowym EUROWEEK.
Wyjazd w terminie 20 – 26 sierpnia 2015r. w okolice Bystrzycy Kodzkiej.

Zapomnicie o nudnym siedzeniu w awce. Zajcia prowadzone s w formie interaktywnych warsztatw, gier, zabaw i praktycznych wicze. Kady uczestnik szkolenia ma moliwo prowadzenia konwersacji w jzyku angielskim oraz poznania muzyki i tacw narodowych z krajw wolontariuszy.

Liczba "pi" - wyniki konkursu
Liczba "pi" - wyniki konkursuPodsumowanie konkursu na najadniejsz prac
przedstawiajc liczb „pi”.

Poniej przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce- Martyna Mikowska 2c
I miejsce- Rozalia Czapiewska 6a

Wszystkim uczestnikom konkursu dzikujemy i zapraszamy do wzicia udziau w podobnym konkursie w przyszym roku szkolnym.

Gratulujemy zwycizcom i wyrnionym! :)

III etap Ligi Historyczno - Spoecznej
KonkursyInformujemy, e 26 marca 2015 roku (czwartek) odbdzie si III etap Ligi Historyczno - Spoecznej. Zbirka o godzinie 14.30 w sali nr 14.
Zachcamy do licznego udziau.
Dnia 10 marca 2015r. w Domu Kultury odbyy si
Okrgowe Eliminacje XXXII Wojewdzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - 2015r.

DNIA LICZBY "PI"
DNIA LICZBY "PI"Z okazji DNIA LICZBY "PI" uczniowie naszej szkoy w ramach projektu "EDUKACJA OKNEM NA WIAT" brali udzia w konkursie plastycznym na najadniejsz prac przedstawiajc liczb "pi". Uczniowie swoje prace mogli wykonywa w dowolnej technice, liczy si rwnie oryginalny pomys wykonania. Gimnazjalici, jak rwnie uczniowie szkoy podstawowej, wykazali si niezliczon iloci pomysw.
KONKURS LITERACKI
BibliotekaUWAGA, KONKURS LITERACKI!!!
Podobno nie czytacie lektur. Bo Wam si nie podobaj, bo za dugie i za nudne...A tak le jest? Bo mamy wraenie, e jednak jest spora grupa, ktra czyta. I dla Was wanie jest ten konkurs.

Konkurs literacki: " A mi si podobao!"
Udowodnij, e s lektury ciekawe, warte polecenia, e przeczytanie ich moe by przygod. Przed Tob dwa zadania ( w zgoszeniu do konkursu oczekujemy realizacji obu zada!):

Pfinay Ligi Matematycznej w Supsku!
Pfinay Ligi Matematycznej w Supsku!Od padziernika do grudnia trway eliminacje do konkursu Oglnopolska Liga Matematyczna organizowanego przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej oraz I Liceum Oglnoksztaccego im. Bolesawa Krzywoustego w Supsku. Uczniowie Zespou Szk im. Jana Paw II w Czersku wzili udzia w tym konkursie ju po raz drugi. Kady uczestnik musia wykaza si znajomoci rnorodnych zada matematycznych, wykraczajcych dalece poza ramy programu nauczania. I etap konkursu trwa trzy miesice. Co miesic uczestnicy rozwizywali pi przygotowanych przez komisj konkursow zada. Po kadej serii na stronie internetowej pojawiaa si lista uczniw z iloci zdobytych punktw. Po trzech etapach do pfinau zakwalifikoway si 3 uczennice Szkoy Podstawowej Sportowej oraz 9 uczniw Gimnazjum im. Jana Pawa II.