To by fajny dzie!
To by fajny dzie!Impreza rozpocza si od przygotowania plakatw profilaktycznych oraz zdrowych potraw. Klasy wraz z wychowawcami przecigay si w wykonaniu smacznych i kolorowych da. Na boisku szkolnym ustawiono stoy, na ktrych wszystkie klasy gimnazjum i klasy sportowe szkoy podstawowej wystawiy zdrowe potrawy: kanapki, saatki, kefiry owocowe, warzywne przekski. Byo smacznie, zdrowo i kolorowo! Najpikniej prezentowaa si i najszybciej zostaa zjedzona saatka owocowa klasy IIc. Klasa IIa zachwycia wszystkich pysznym jogurtem truskawkowym, a klasa Ia wykonaa smaczne i kolorowe warzywne przekski. Wyniki konkursu na plakat i potraw promujc zdrowe odywianie s nastpujce:
I miejsce-klasa Ic,
II miejsce-klasa IIIf,
III miejsce klasa IIIh,
Wyrnienia-IIIg, IIa, Ia
Nastpnym punktem programu byy zajcia Centrum Interaktywnej Nauki i Zabawy EduFan z Gdaska. Zgodnie z myl: „nauka to zabawa, a zabawa to nauka!” modzie moga odetchn od murw szkoy i na wieym powietrzu odkrywa tajniki fizyki, chemii czy biologii. Niezapomnianych przey dostarczyy wszystkim wielkie baki mydlane, ktre przez cay czas byy produkowane przez uczniw. Jak zawsze szkoa moga liczy na druhw z OSP z Czerska. Tym razem straacy przypomnieli modziey zasady udzielania pierwszej pomocy. Na koniec schodzili uczniw i nauczycieli wod ze straackiego wozu. To bya rado!!! Modzie po raz kolejny wsplnie z nauczycielami zataczya znan i lubian belgijk. Kolejna cz imprezy, to zawody sportowe. Na serio i na wesoo- konkurencje byy zrnicowane. Aktywnym uczniom przyznano nagrody, ale najistotniejsza bya dobra zabawa. W czasie festynu odby si rwnie dugo oczekiwany mecz w pik siatkow nauczyciele-uczniowie. Wygrali nauczyciele- za rok rewan. Na koniec modzie moga pochwali si swoimi rnorodnymi talentami: artystycznymi, wokalnymi, tanecznymi, gry na instrumentach w szkolnym przegldzie modych talentw. Wszystkich zachwyciy zesp muzyczny (perkusja-Baej Babiski-IIc, wokal-Faustyna Babiska-Ia, gitara- Krzysztof Wieczorek, Maciej Kiedrowicz-IIc). Uczniowie szkoy podstawowej sportowej byli bardzo aktywni nie tylko w konkurencjach sportowych ale take w wokalnych prezentacjach. Nie zabrako ycze dla wszystkich mam, ktre nas odwiedziy. W podzikowaniu otrzymay yczenia oraz kwiatki wykonane w szkolnej wietlicy. Nie zabrako te piosenki specjalnie z tej okazji „A ja wol moj mam”. Brawo! Modzie dopisaa, pokazaa si z jak najlepszej strony. Pogoda pozwolia cieszy si wsplnym biesiadowaniem na wieym powietrzu. Powtrzymy imprez za rok!

Zobacz fotogaleri I

Zobacz fotogaleri II