Kamil wygra zawody, jest najlepszy w powiecie i wrci z rowerem.
Kamil wygra zawody, jest najlepszy w powiecie i wrci z rowerem.Dnia 7 maja 2014 roku odby si powiatowy etap Oglnopolskiego Turnieju BRD dla szk gimnazjalnych. Organizatorem bya Szkoa Podstawowa nr 3 Chojnicach. Gmin Czersk reprezentowaa druyna z Gimnazjum im. Jana Pawa II w skadzie: Kamil Berg, Mateusz Piotrowski i Szymon Thiede. W zmaganiach bray rwnie udzia 3-osobowe zespoy z Chojnic, Sworw, Brus i Konarzyn . Turniej skada si z trzech etapw : test ze znajomoci przepisw ruchu drogowego, pierwsza pomoc oraz rowerowy tor przeszkd. Nad prawidowym przebiegiem zawodw czuwali policjanci z Komendy Policji w Chojnicach, ktrzy dostarczyli testy do czci pisemnej.
Rywalizacja zakoczya si sukcesem uczniw naszej gminy. Gimnazjalici z Czerska bd reprezentowa powiat chojnicki w czasie zawodw wojewdzkich, ktre odbd si 17 maja w Gdasku. Warto nadmieni, e najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji indywidualnej zosta Kamil Berg, ktry wrci do domu z piknym rowerem. Zawodnikom serdecznie gratulujemy i yczymy powodzenia w dalszym etapie konkursu !!!