To ju tradycja!

Ju po raz czwarty wito Niepodlegoci uczcilimy organizujc, obok uroczystego apelu, happening. 8 listopada, jak w minionych latach, stworzylimy z uczniów naszej szkoy "yw flag". Przemaszerowalimy spod Zespou Szkó ulic Kociuszki, wspólnie - "biali i czerwoni". Na skrzyowaniu z ulic Dworcow rozdzielilimy si, chcc w ten sposób pokaza rozdarcie Naszej Ojczyzny podczas zaborów. Ale poczylimy si - tak jak zczone zostay ziemie polskie w 1918 roku. Ju "jedni" - na Placu Ostrowskich przy fontannie, zapalilimy znicze. Przemaszerowalimy przez Rynek pod pomnik przy Cmentarzu Honorowym, gdzie z biaych i czerwonych zniczy, uoylimy kolejny raz "V", jako symbol zwycistwa. Wspólnie odpiewalimy "Rot", która zawsze rozbudza w nas poczucie patriotyzmu i dumy z biao - czerwonej flagi Polski, przypomina nam o tych, którzy walczyli o wolno Naszej Polski. Moe w pitej edycji „ywej flagi” wezm udzia równie uczniowie z innych czerskich szkó? Zapraszamy!

Uczniowie Zespou Szkó im. Jana Pawa II w Czersku

Zobacz fotogaleri