Zebrano 8820 kg makulatury
Zbirka makulatury w roku szkolnym 2011/2012 zakoczona!!!

W roku szkolnym 2011/2012 w naszej szkole miay miejsce dwie zbirki makulatury: I edycja w listopadzie 2011r, II edycja w marcu 2012r. Zbirki odbyway si pod hasem „Ratuj drzewa- zbieraj makulatur”. Celem zbirek, ktre byy traktowane jak konkurs byo propagowanie zachowa ekologicznych wrd uczniw i ich rodzin, wprowadzenie elementu zdrowej rywalizacji midzy klasami. Uczniowie makulatur przynosili ze swoich domw, pytali o ni w sklepach, u krewnych i ssiadw. Przynoszona przez uczniw makulatura bya waona i odnotowana z zaznaczeniem klasy, nazwiska i iloci przyniesionych kilogramw. Nastpnie bya sortowana (karton, czasopisma, ksiki) i pakowana, a pniej przenoszona do miejsca skadowania. W konkursie prowadzona bya rywalizacja klasowa, jak rwnie indywidualna.

Ogem w czasie zbirki jesiennej zebrano 4210kg.

Najlepsze klasy w zbirce jesiennej to:

kl. Ia (wych. p. Alicja Klauza)- zebraa 833kg makulatury
kl. VIa (wych. p. Wiesawa Baszanowska)- zebraa 407kg
kl. IIg (wych. p. Izabela Zaborowska)- zebraa 284kg

Najlepsi uczniowie w zbirce jesiennej:

1. Wajdzik Wiktoria Ia - 263 kg
2. Thiede Szymon VIa - 169 kg
3. Czapiewski Bartek Ia - 121 kg

W czasie zbirki wiosennej zebrano razem 4610kg makulatury. Najlepsza w rywalizacji klasowej bya i tym razem klasa Ia. Poniej przedstawiamy wyniki 3 najlepszych klas:
I miejsce- kl. Ia (wych. p. A. Klauza)- z wynikiem 1326kg
II miejsce- kl. Ic (wych. p. M.Galikowska)- 499kg
III miejsce- kl. Ib (wych. p. R. Szreiber)- 472kg

Na szczegln pochwa zasuguj klasy Ia i Ib, gdy prawie w caoci zaangaoway si w akcj.

Uczniowie, ktrzy wyrnili si w zbirce makulatury:
Czapiewska Ada kl. Ia - 481kg
Nieurawska Alicja kl. Ic – 470kg
Czapiewski Bartek kl. Ia – 346kg

Najlepsze trzy klasy zarwno w zbirce jesiennej, jak i wiosennej otrzymay bony wycieczkowe w wysokoci: 200z, 100z, 50z . Uczniowie, ktrzy zajli trzy pierwsze miejsca rwnie otrzymali bony w wysokoci : 100z, 80z i 60z.
Razem w obu zbirkach zebralimy 8820kg i uratowalimy tym samym 147drzew. Do kasy SU wpyno ponad 3 tysice zotych.
Klasom zwyciskim i najlepszym uczniom gratulujemy!!!
Wszystkim, ktrzy si zaangaowali w zbirk serdecznie dzikujemy!!!