XI WPPDiM w Czersku
XI WPPDiM w CzerskuW dniach 11 - 12 maja ju po raz jedenasty Zesp Szk im. Jana Pawa II wraz z Orodkiem Kultury w Czersku zorganizowa Wojewdzki Przegld Piosenki Dziecicej i Modzieowej "piewaj razem z nami".

W tegorocznym WPPDiM wzio udzia cznie 60 wykonawcw ( 45 solistw, 15 zespoy) w czterech kategoriach wiekowych:
- klasy I-III, IV - VI szk podstawowych - 12 maja
- gimnazja i szkoy ponadgimnazjalne - 11 maja

Do Czerska przyjechao ok. dwustu uczestnikw.


Zobacz fotogaleri



Po pitkowych przesuchaniach, ktre trway w Orodku Kultury od godz. 11.00 do 15.00 wykonawcy pozostajcy w Czersku do soboty, przeszli do Zespou Szk im. Jana Pawa II.Wieczorem, wokalici WPPDiM byli na "Metrze" przygotowanym przez Grup M, a po spektaklu na "wieczkowisku" "Rajdu Korczakowskiego". W sobot o godz. 10.00 w OK rozpoczy si przesuchania kolejnych uczestnikw, tym razem solistw i zespow szk podstawowych. Jak podczas poprzedniego dnia byy dla wszystkich pyszne drodwki (ufundowane przez piekarni "Magdalenka) i napoje (sklep ABC), kawa i herbata.O godz. 13.30 jury ogosio wyniki drugiego dnia przesucha, wrczono dyplomy i nagrody.
Wyniki:

Jury w skadzie: pani Zofia Kucharska, Izabela Pruszak, Anna Ferens, Gabriela Kulczyk, Dorota Thiede wyrnio nastpujcych wykonawcw:

SZKOY PODSTAWOWE

Klasy I –III
Solici:

I miejsce Laura Drewczyska - SP nr 1 Czersk
II miejsce Wiktoria Chmielecka
III miejsce Patrycja Prondziska - SP nr 1 Czersk

Wyrnienie Katarzyna Malecka - Gminne Centrum Kultury - Przechlewo

Marcin Myga - SP nr 2 w Pelplinie
Zesp:
I miejsce
Koo Wokalne - SP w Starogardzie Gd.

Wyrnienie
Okey - OK. w Czersku
Psiapsiy - Publiczna Szkoa Podstawowa w Osiecznej

Klasy IV-VI

Solici:

I miejsce
Nikola Freda - Szkoa Podstawowa nr 2 Pelplinie
Julia Jankowska - ZSNr14 w Gdyni

II miejsce
Aleksandra Golec - ZSNr14 w Gdyni
Mikoaj Rynkowski - SP w Szlachcie

III miejsce
Aleksandra Kujach - ZSP nr 1 w Kocierzynie
Wyrnienie
Nina Karpiska - Szkoa Podstawowa nr 1 w Kocierzynie
Dawid Ciesielski - Gminne Centrum Kultury Przechlewo

Zesp:
I miejsce
Crazy - Szkoa Podstawowa nr 1 w Czuchowie

II miejsce
Parasolki - Szkoa Podstawowa nr 2 w Pelplinie
Pasja - Publiczna Szkoa Podstawowa w nr 6 w Starogardzie Gdaskim

III miejsce
Czwartaki - Zesp Szk w Czersku
Luz - Publiczna Szkoa Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gd.

Wyrnienie - Zesp z 40 Druyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego przy SP nr 3 w Chojnicach

SZKOY GIMNAZJALNE

Solici:
I miejsce
Agnieszka Pepliska - ZS w Czersku
Magdalena Bukowska - Specjalny Orodek Wychowawczy w Nowym Dworze Gd.

II miejsce
Elwira Pczek - Publiczne Gimnazjum Starogard Gd.

III miejsce
Natalia Szarmach - ZS w Czersku
Wyrnienie
Katarzyna Jadewska - Orodek Kultury w Czersku

Zesp:
I miejsce
To i owo - Publiczne Gimnazjum Nr 2 w ukowie

II miejsce
Allegro - ZS w Czersku
Quatro - Publiczne Gimnazjum nr 4 w Starogardzie Gd.

III miejsce
Pasja - Specjalny Orodek Szkolno- Wychowawczy j w Malborku

SZKOY PONADGIMNAZJALNE

Solici :
I miejsce
Wojciech Metlicki z LO w Tucholi

II miejsce
Weronika Kuczun z LO Supsku
Justyna Czapiewska z Brus

III miejsce
Agata Babiska z LO w Czersku
ukasz Kurpet z ZS w Malachinie

Zesp :

I miejsce
nie przyznano

II miejsce
Grupa M z Czerska

III miejsce
Erato z Sumina

Organizatorzy dzikuj
Jury :
paniom: Zofii Kucharskiej, Izabeli Pruszak, Annie Ferens, Gabrieli Kulczyk, Dorocie Thiede za wielogodzinn prac w komisji oceniajcej wykonawcw,

Sponsorom:
Urzdowi Miejskiemu w Czersku
Bankowi Spdzielczemu w Czersku
Bankowi Spdzielczemu w Skrczu z siedzib w Czersku
Bankowi PKO BP - oddzia w Czersku
Piekarni "Magdalenka" p. Sobieraj
Sklepom: "U Lucyny", "Elite Komputer", p. Kaszubowskich, p. Borzyszkowskich, p. Smorczewskich

PZU w Czersku
Masarni p. Czerwickich
p. Elak, p. Konwalskim, p.Woch z Czerska
p. Kraft z Nowego
p. Woniak z Czerska
p. Golonek z Karsina
p. Woniak,
Aleksandrze Kucharskiej za prowadzenie Przegldu
oraz wolontariuszom z LO i ZS w Czersku

oraz wszystkim innym, ktrzy wsparli organizacj XI WPPDiM!

Organizatorzy