LIGA ORTOGRAFICZNA
20 kwietnia odby si kolejny etap konkursu ortograficznego. Tylko omioro uczniw poradzio sobie z tekstem dyktanda. Nale do nich:
1. Aleksandra Pestka kl. Ib
2. Monika Szwil kl. IIIc
3. Joanna Chya kl. IIb
4. Paulina Kosobucka kl. IIb
5. Alicja Zarzycka kl. IIIb
6. Natalia Czapiewska kl. IIb
------------------------------------------------------------------
7. Marlena Westfal kl.IId
8. Stanisaw Wrblewski kl. If

Pierwszych szeciu uczniw bdzie reprezentowa nasz szko w IV edycji gminnego gimnazjalnego konkursu ortograficznego pt. „ Ortozmagania” , ktry odbdzie si 13 maja o godzinie 9.00 w ZS w gu.
Natomiast 17 maja o godzinie 8.00 odbdzie si ju przedostatni etap naszej szkolnej ligi. Do udziau w nim zapraszamy ca semk !

Nie zjadszy obiadu, hrabia Hilary wskoczy na rczego rumaka penej krwi arabskiej i popdzi w nieznanym kierunku. Niezadugo znikn za horyzontem. Nikt nie chcia go goni, bowiem nikt nie mia rwnie chyego konia. A ogier hrabiego by nie dobry, lecz wprost idealny do dugich biegw przeajowych. Po godzinie, hokus-pokus i przy stole zjawi si nasz jedziec. Niczego nie wyjaniajc, wskoczy na krzeso, zapa yk w lew rk, by bowiem makutem. Poera zup wiow w niebywaym tempie, rwnie szybko zjad caego suma w mietanie, wieprzowe zimne nki oraz legumin z homara. Popi to podrbk reskiego wina. Nagle zerwa si, wytar usta haftowanym obrusem i wyskoczy przez okno z drugiego pitra. Na dole w penej gotowoci ju czeka jego rumak, kopytami krzeszc iskry. W taki to karygodny sposb po raz drugi umkn gdzie nasz pdziwiatr. Zabra ze sob talerz maosolnych ogrkw i salaterk mizerii.