SPOTKANIA Z POEZJ
SPOTKANIA Z POEZJKaja Gradowska, uczennica klasy IIIa sportowej naszego gimnazjum,oprcz sportu ma te inn pasj – poezj.
Naley do koa literackiego „Pisz, wic jestem”, ktrego opiekunem jest p. Alicja Klauza.
Kaja recytuje poezj twrcw wielkich – znanych i uznanych, ale podejmuje take wasne prby poetyckie, ktre zostay zauwaone i docenione. Kaja otrzymaa wyrnienie w XX Kwietniowych Spotkaniach z Poezj w Chojnicach w kategorii: twrczo wasna. Jej wiersze zostay rwnie wyrnione w XXVII Midzynarodowym Konkursie Literackiej twrczoci dzieci i Modziey w Supsku. Przewodniczc jury tego konkursu jest poetka Wanda Chotomska, wedug ktrej jest to najwiksza w kraju impreza kulturalna powicona modym talentom literackim.
Dodatkow nagrod dla uczestnikw konkursu bdzie niewtpliwie udzia w uroczystej gali podsumowujcej konkurs, ktra odbdzie si 21 maja w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Supsku, podczas ktrej odbdzie si rwnie spotkanie autorskie z Wanda Chotomsk. Prace uczniw nagrodzonych i wyrnionych w konkursie zostay opublikowane w ksice pokonkursowej „Wiatr ma w kieszeniach miliard skrzypiec”, ktra zostanie wrczona modym literatom podczas uroczystej gali.
Maj upynie Kai na spotkaniu z poezj, gdy w poniedziaek- 23 maja, wemie udzia w XXVIII Wojewdzkim Konkursie Recytatorskim Poezji polskiej w Teatrze na Play w Sopocie, do ktrego zakwalifikowaa si zajmujc I miejsce w etapie rejonowym, ktry odby si Starogardzie Gdaskim.
Gratulujemy sukcesw i yczymy powodzenia!