Nowa strona Szkoły Podstawowej nr 2
sticky
Informujemy o powstaniu nowej strony Szkoły Podstawowej nr 2 pod adresem

www.sp2czersk.pl
VIII Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów
Język angielski
Ogłaszamy kolejną edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Pierwszy etap odbędzie się w listopadzie - zgłoszenia przyjmujemy do 19 października.

Pierwszy etap składa się z dwóch części - test pisemny, który rozwiązujecie w szkole i test leksykalno – gramatyczny w wersji on – line (tylko dla wybranych osób - zakwalifikowanych do dalszego uczestnictwa).

Wszystkich chętnych gimnazjalistów oraz uczniów klas VI i VIII prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego.

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Biegach Przełajowych
SportW dniu 10.10.2017 w Parku Borowiackim odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Zbiórka makulatury
ŚwietlicaRozpoczynamy kolejną edycję konkursu "Ratuj drzewa - zbieraj makulaturę" Zbiórka odbędzie się w dniach 18 - 19 października 2017 roku w godzinach 7.00 - 15.00. Spakowaną i przewiązaną sznurkiem makulaturę przynosimy do świetlicy. Dla wyróżniających się uczniów i klasy przewidujemy nagrody finansowe. Warunkiem otrzymania nagrody dla klasy jest uczestnictwo w akcji przynajmniej połowy osób.

Wychowawcy świetlicy.
KONKURS
Język polski
UWAGA!
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Szkolnej Lidze Ortograficznej.
Pierwszy etap odbędzie się w środę 11 października. Zbiórka o godzinie 10.00 na parterze przed salą nr 5.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
I. Klasy siódme oraz II i III gimnazjum.
II. Klasy IV-VI szkoły podstawowej.
Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do swego nauczyciel polonisty do dnia 10 października.
Organizatorzy W. Baszanowska , J. Zielińska

WIELKI MARATON CZYTELNICZY
BibliotekaUWAGA KONKURS!!!
Wielki Maraton Czytelniczy
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV - VII oraz gimnazjum do wzięcia udziału w IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego pod hasłem Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca.
Zasady konkursu:
1. Na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) informujemy jaką książkę należy przeczytać.
2. Na początku kolejnego miesiąca zapraszamy na test konkursowy sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.
3. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymacie 1 punkt (nie przyznaje się połowy punktu). Za każdy test możecie otrzymać maksymalnie 20 punktów. Maksymalna suma punktów do uzyskania w Maratonie to 160 punktów.
Polecamy śledzenie strony internetowej naszej szkoły. Będziemy zamieszczały tam najważniejsze informacje związane z Maratonem - kolejne lektury i terminy testów.

Lektury na wrzesień dla klas IV - VI:
Grażyna Bąkiewicz - Mówicie mi Bezprym
Lektury na wrzesień dla klas VII i gimnazjum:
Lois Lowry - Posłaniec

Przewidywany termin pierwszego testu sprawdzającego znajomość lektury:
5 października

W ubiegłym roku nasi uczniowie pierwszy raz przystąpili do maratonowych zmagań. Wśród zacnego grona nagrodzonych znaleźli się uczennice naszego gimnazjum – tytuł laureata otrzymała Anna Mollin, a finalisty – Karolina Czapiewska. Również uczniom ze Sportowej Szkoły Podstawowej udało się wywalczyć tytuły finalistów. Finalistami zostali : Anastazja Kozłowska, Nikola Szwedowska oraz Piotr Nasiek. Nagrody odebraliśmy podczas uroczystej gali w Centrum Solidarności w Gdańsku
Zapraszamy do udziału!!!

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do biblioteki, chętnie udzielimy potrzebnych informacji.
Agnieszka Kozłowska
Magdalena Galikowska

Ubezpieczenie NNW uczniów
Rozpoczęcie roku szkolnego
Dnia 1 września, z mocy prawa, Zespół Szkół im. Jana Pawła II, przekształcony został w Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II.

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęło 4 września w „Dwójce” 279 uczniów SP i 317, kończących etap edukacyjny gimnazjalistów.

Pani dyrektor E. Wrycza serdecznie przywitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów trzech klas pierwszych oraz czwartoklasistów i uczniów klas siódmych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły.

Serdeczne słowa podziękowania padły pod adresem Rady Rodziców, organu prowadzącego, reprezentowanego na uroczystości przez Zastępcę Burmistrza pana Mateusza Rydzkowskiego oraz firmy budowlanej pana Piotra Kiedrowskiego, którzy wspólnie zadbali, by dostosować szkolne pomieszczenia do nowych zadań edukacyjnych. Przed pierwszym dzwonkiem oddano do użytku dwie wyremontowane łazienki i trzy sale lekcyjne.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek, 4 września, o 9.00 w hali sportowej, które poprzedzi Msza św. o 8.00 w kościele parafialnym.
Po oficjalnej części, w klasach, odbędą się spotkania z wychowawcami.
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY


WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

- zeszyty w cienkie linie (czerwone i niebieskie), zeszyty w kratkę;
-piórnik;
- długopis;
- ołówek;
- temperówka;
- gumka;
-linijka;
-klej w sztyfcie;
- nożyczki z zaokrąglonymi końcami;
- kredki ołówkowe;
- kredki świecowe np. Bambino;
- pastele (mały komplet)
- farby plakatowe;
- 2 pędzle (cienki i gruby);
- mazaki/ pisaki;
-blok rysunkowy (biały i kolorowy);
- blok techniczny (biały i kolorowy);
-papier kolorowy (wycinanki);
- plastelina;
- 2 teczki z gumką;
- strój gimnastyczny (ciemne spodenki, biała koszulka, buty sportowe na białej podeszwie)
EUROWEEK 2017
Język angielski
W dniach 26 czerwca – 2 lipca pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku uczestniczyła w obozie językowym EUROWEEK. Miejscem obozu była ponownie górska miejscowość Międzygórze - malowniczo położona u stóp Masywu Śnieżnika. Bezpośrednie otoczenie lasów, czyste powietrze, potoki górskie, brak masowego ruchu turystycznego pozwoliło nam na prawdziwy relaks, wypoczynek i regenerację sił, a przede wszystkim na doskonalenie języka angielskiego
.
Nabór do Szkoły Podstawowej nr 2Publikujemy listy uczniów przyjętych do klas I, IV i VII w roku szkolnym 2017/2018.


Lista uczniów klas ILista uczniów klas IVLista uczniów klas VIIUwaga!

Uczniów klas IV i VII w r. szk. 2017/2018 prosimy o dostarczenie do dnia 15 lipca 2017 oryginałów świadectw ukończenia odpowiednio klasy III i VI


„Dzisiaj jest uczniem wczoraj …” – zakończenie roku szkolnego

W roku szkolnym 2016/2017 Gimnazjum im. Jana Pawła II ukończyło 150 uczniów. Czwartkowe pożegnanie ze szkołą absolwenci rozpoczęli punktualnie o godz. 17.00 w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego. Podczas uroczystości padło wiele serdecznych podziękowań, życzeń i gratulacji wyróżniającym się uczniom i ich wzruszonym rodzicom.
Zaszczytnym tytułem Najlepszego Absolwenta Gimnazjum uhonorowano Wiktorię Prolejko z klasy III b. Statuetki za finały Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odebrali: Maksymilian Kosobucki z kl. III b z języka niemieckiego i Mateusz Szmagliński z kl. III b informatyki. Następnie wyróżniono statuetką Mistrza Województwa Pomorskiego w rzucie oszczepem – Maksymiliana Lindę z III a. W dalszej części nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za szczególne osiągnięcia odebrali uczniowie, którzy uzyskali wysokie miejsca w konkursach wiedzy, artystycznych i sportowych na szczeblu województwa i rejonu oraz uczniowie, którzy najlepiej napisali tegoroczny egzamin gimnazjalny. W tej kategorii zwyciężyła Wiktoria Prolejko z III b, drugi wynik uzyskał Paweł Konkolewski z III b, trzecie miejsce wywalczyli Julia Łangowska z III c i Mikołaj Węsierski z kl. III b. Nagrodę za 100% trzyletnią obecność w szkole „wychodziła” sobie Aleksandra Kamińska z kl. IIIb. Uhonorowano również społeczników aktywnie pracujących w Samorządzie Szkolnym i wolontariacie. Świadectwa z wyróżnieniem odebrało 31 absolwentów, a 18 z nich otrzymało stypendium motywacyjne za wysokie wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe.
Sukces uczniów Zespołu Szkół w Wielkim Maratonie Czytelniczym


W poniedziałek 19.06.2017r. w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się uroczysta gala podsumowująca kolejną edycję Wielkiego Maratonu Czytelniczego.
Wielki Maraton Czytelniczy to konkurs odbywający się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku w Maratonie wzięło udział 7016 uczestników.
Przez prawie cały rok szkolny na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) uczniowie biorący udział w konkursie dostawali od koordynatora książkę, którą należało przeczytać, następnie pisali test konkursowy, który składał się z 10 pytań zamkniętych i 10 otwartych sprawdzających znajomość i zrozumienie lektury. Wyniki testów przesyłane były do organizatorów. Po weryfikacji protokołów końcowych i wybranych prac, komisja ogłosiła wyniki.Czerscy gimnazjaliści mistrzami Polski w konkursie ekologicznym


W dniu 29 maja 2017r. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w II Edycji Konkursu " Edukujemy - Pomagamy", podczas której nagrodzeni zostali uczniowie Gimnazjum Jana Pawła II w Czersku. Tytuł Mistrzów Polski odebrali przedstawiciele szkoły, którzy wyróżnili się w przyrodniczych konkursach wojewódzkich: Zuzanna Thiede, Julia Fryca, Wiktoria Światowa i Elizeusz Dołęcki.
Podczas gali, która odbyła się w Centrum Kultury Wilanów, zwycięzcy wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej z Lasek, obejrzeli film o tematyce ekologicznej i zapoznali się z prezentacją podsumowującą całoroczny projekt. Po uroczystości laureaci wzięli udział w warsztatach, które odbyły się w Pałacu Wilanowskim, a następnie miło spędzili czas zwiedzając z przewodnikiem kompleks pałacowo-parkowy.